ÇM
Soru Sahibi
25 Mart 2023 14:40

antibiyotik ishali

hocam kolay gelsin HYLB/PYL mikrobu için 4 lü antibiyotik kullanıyorum.2.gündeyim yoğun su gibiishalim var.Reflör ve karanfil kullanıyorum.Bu aşamada nasıl beslenmeliyim tavsiyenize ihtiyacım var .teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Öncelikle geçmiş olsun dilerim kısa sürede eski beslenme düzenine ve sağlığına kavuşursun. Yoğun ishal durumlarında yağ ve posa alımı genellikle sınırlandırılır hatta ishal şiddetine göre tamamen kesilebilir aşağıda yazılı besinler dışında başka bir besin grubunu tüketmeyelim 2 gün süre ile ishal kesilmez ise 3. gün muhakkak kesilecektir. Bol su İçmeyi ,ihmal etmeyin. • Beyaz salamura peynir • Ekmek (kepeksiz) • Tuzlu ayran • Elma, şeftali (kabuksuz) • Yayla çorbası • Haslanmış patates • Peynirli makarna • Pirinç pilavı • Yoğurt

27 Mart 2023 15:32