ac
Soru Sahibi
17 Ekim 2015 19:59

Anti HIV (Kemiluminesans veya benzeri)

mrb şüpheli ilişkiden 359 gün sonra bu testi oldum:*** *** **:12:13 : *** *** ** Kurum : Özel (Peşin) Yaş / D.Tarihi Lab Kabul Tar Lab Onay Tar : 0 Barkod : *** *** ** : *** *** **:35:37 HORMON Test Adı Sonuç Birim Referans Değer Alt Üst Açıklama Anti HIV (Kemiluminesans veya benzeri) 0,253 COI < 1 0 1 NEGATI F Bu rapor elektronik olarak onaylanmıştır. Size sormak istediğim bu testte hıv2 virüsünede bakılır mı?Hıv2 için başka bir test yaptırmalı mıyım

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Uğur Tüzüner
Tıbbi Mikrobiyoloji , Viroloji

Günümüzde AntiHIV testi 'Combo test' dediğimiz; HIV1+HIV2 antikoru ve p24 antijeni beraber bakılan bir testtir, testi yapan laboratuvar bu şekilde olan 4. jenerasyon bir kit kullandıysa, HIV 2 için ayrıca bir test baktırmaya gerek yoktur.

19 Ekim 2015 15:33