ks
Soru Sahibi
17 Aralık 2019 02:09

Anksiyette

Slm. Hocam. Ben sürekli kafama bir hastalik taktiğimda tüm aylarım o hastaliğin gerçekleşme ihtimalinden ve beynime verdiği o düşünce ağrısından kurtulmak için kafamda sürekli kendimi rahatlatmak için mantıklı sebepler bulmaya çalişiyorum ve . Biraz rahatlarken sil baştan o düşünceler tekrar beynime korku veriyor kısır döngü gibi hayatımı böyle akıp gidiyor. Örnek 5 sene önce karın bölgesinden yara aldiğim için tomografi ye koydular ve intrenetten tomografi hakkında yorumları okuyunca kanser olurmuyum düşüncesi beni mahvediyor artı ameliyattan önce kanşekerim 170 cıkmıstı şeker hastasımıyım diye düşüncelere kapılıyorum hem radyasyon he. Şeker sizce ben anksiyette hastasımıyım. Değilsem düşüncelerim normal mı. Not ( 11 yaşi dan beri bu şekilde yaşiyorum)

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Pınar Koçyiğit
Akupunktur , Biorezonans

Merhaba bu tür düşüncelere obsesyon deniliyor ve hipnoterapi ve psikoterapi ile tedavi olunabilir bulunduğunuz yerde hipnoz ve psikoterapi ile ilgilenen psikoterapist ya da hipnoterapi yapan tamamlayıcı tıp Uzmanı varsa yardımcı olabilir Sağlıklı günler diliyorum

17 Aralık 2019 13:12