IM
Soru Sahibi
18 Mayıs 2019 13:50

Analfissur

Merhaba 2 hafta önce anal fissür (makat çatlağı) sorunu yaşamaya başladım çok ağrılı zaman oldu ve krem tedavisi uyguladım suan ağrım kalmadı ama hem dışkılama yapamıyorum hemde idrar yapmakta zorlanıyorum makat bölgemde kasılmalar var tuvalete gittiğim zaman sadece ufak bir ağrım oluyor onun dısında başka bir ağrım yok Kullandıgım ilaçlar : anestol pomat + proctolog krem+medıcasol krem proktologu içerden surersem fısure zararı olurmu bir Dr locafen krem önerdi ama bulunmuyor onun yerını tutacak pahalı olmayan başka krem yokmu Gizle *** *** ** / Biz

1 cevap
Cevaplar (1)

Fıssur anal ağrı ve kanama ile kendini gösterir.zaman zaman iyileşme ve nüksler görülebilir.ağrı kesici ve kortizonlu pamatlar fayda sağliyabilir.Kesin tedavi cerrahidir.

16 Haziran 2019 14:10