23 Nisan 2021 16:47

alt sol çene kemik kaybı

İyi günler hocam, sol alt çenemde dişeti hastalığına bağlı olarak kemik kaybı var.Ki baya ileri derece şimdi o taraftan 1 azı dişimi de kaybettim.Erime o kadar fazla ki dışardan bile alt çene daha küçük görünüyor, sağ taraf sola nazaran çok tok duruyor.Ameliyat da oldum dişetlerinden ama bir türlü çözemedik bu sorunu. İmplant yaptırabilirmiyim kayıp dişlerin yerine , eriyen kemik yoğunluğu implant ya da başka imkanlarla geri getirilebilir mi? İyi çalışmalar dilerim.Yaş 40 erkek

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Eser Elemek
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

Merhaba, implant kemiğin içerisine yerleştirilen bir materyal olduğu için kemik erimesi olan durumlarda her zaman uygulanması mümkün olmayabilir. Rontgen yardimiyla kemik durumu belirlenip farklı tedavi alternatifleri düşünülebilir

23 Nisan 2021 17:30