Şg
Soru Sahibi
3 Kasım 2021 15:04

Alışkanlık ve sözler

Sayın Hocam , Benimle ilgilenen bir erkek var.Kendisi kızkardeşine 5-6 yıllık evliliği boyunca sürekli maddi destek vermiş.Kız kardeşinin eşi sorumsuz olduğu için , çocukların hastane masrafı, kardeşnin doğum masrafı ,adlarına özel hesap, doğumgünleri vs ve maddi para yardımı gibi.Benim buna karşı olduğumu öğrendi ve , evlendikten sonra ASLA yapmayacağını, herşeyin evlenene kadar olduğunu ,sonrasında mecbur kendilerinin sorumluluk alacağını söylüyor.Beni bu sebeple kaybetmek istemediği için sürekli söz veriyor.Ama ben hayatın akışında bunun mümkün olmayacağını düşünüyorum.Yılların getirdiği bu 2 taraflı alışkanlık nasıl aşılacak birden?Kendisi otomatik olarak vermeye onlar da almaya alışmışken..Lütfen bana yorumunuzu iletir misiniz ? Hayır diyemeyen biri bir de :( şimdiden gönülden tşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Değerli Ziyaretçimiz, Sizin yaşadığınız sorun ancak birlikte çalışıp düzenlemeniz gereken sorun. Bir bebeğin memeden kesilmesi gibi bir süreç olmalı: şefkatli, kararlı, esneyebilen ve dönüştüren. Erkek arkadaşınız kendi ailesiyle olan yardım ilişkisi birlikte aşamalı olarak düzenlenebilir. Dayanışmaya mecbur hissediyor olabilir, yorgun olabilir. Baskı ise yaramamış görünüyor. Bir de kız kardeşin eşi bu durumdan fayda sağlayıp evliliğin sorumluluğunu erkek arkadaşınıza yüklemiş görünüyor. Erkek arkadaşınız farkında olmadan diğer evliliğin sorunlarının çözümunu engelliyor görünüyor. İliskinizle ilgili birlikte destek almanız size fayda sağlar kanaatindeyim. Ulaşabileceğiniz bir uzmandan yardım almaniz size yararlı olacaktır. Saygılarımla,

5 Kasım 2021 08:27