KZ
Soru Sahibi
3 Eylül 2021 21:33

Alev sonucu oluşan yanık izi

Kolay gelsin arefe günü iş kazası geçirdim ve alev sonucu yüzümde 1.derece, el ve ayak bileklerimde ise 2. Derece yanık yarası oluştu.şu anda yara safhası iyileşti ve yanık izleri hayli var.gittiğim hastanede izlerle ilgili tatmin edici bır muyene olamadım.Yanık izi için gerçekten etkili olabılecek bır ilaç,krem vb. Ne tavsiye edersiniz.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Ufuk Aydın
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi (Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi)

Merhaba. Geçmiş olsun. Yanıtlaması zor bir soru. Eğer izler leke biçimde kaldıysa leke açıcı tedaviler gerekir. Lekeler zamanla kendiliğinden de açılabilir. Ancak yara izi biçimindeyse o halde cerrahi müdahale dahil çeşitli farklı yollar denenebilir. Net bir tedavi ya da karar vermek zordur.

4 Eylül 2021 07:15
KZ
Soru Sahibi

Saolun.Özellikle yüzümdeki izler büyük bı ben gibi yarı kızarık duruyor.plastik cerrahi noskar adında iz giderici krem yazdı onu kullanıyorum ama,daha etkili bı krem öneriniz varsa izi geçirecek memnun olurum

6 Eylül 2021 22:07
Op. Dr. Ufuk Aydın
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi (Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi)

Aynı şehirde değiliz ama bana Instagram 'dan doğrudan ulaşırsanız bir fotoğrafınıza bakalım. Hekim arkadaşım mutlaka uygun bir tedavi önermiştir. Ülkemizde tıbbi tecrübe çok yüksek. Bana Instagram üzerinden mesaj atarsanız ben de yardımcı olmaya çalışırım. @drufukaydin

13 Eylül 2021 08:37