GG
Soru Sahibi
21 Ağustos 2021 23:49

Akcigerde nodul

Hocam iyi aksamlar babamin bir travma sonucu gogus tomografisi cekildi tesaduf sol ust lobda 1.3mm buyuklugunde bir lezyon goruldu kansermi ameliyatla tedavisi varmi tam olarak kurtulma sansi ne kadar hocam cevaplarsaniz cok sevinirim

4 cevap
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

TC sini ve edevlety/enabız şifresini gönderirseniz daha sağlıklı yorum yapabilirim. BT görüntülerini görmem gerekir. Geçmiş olsun

1 Eylül 2021 14:10
GG
Soru Sahibi

Hocam patoloji raporunu yaziyorum yorumlarmisiniz? Invaziv adenokarsinom asiner patern baskin %60 oraninda asiner patern %40 oraninda solid patern izlenmistir. Tumor odagi caplari 2.ve 1.5 cm Tumorde nekroz alanlari muvcut. Viresal plevmada tumorol invazyon izlenmemistir. Rezeksiyon cerrahi sinirlarinda tumor izlenmemistir. Lenfovaskuler invazyon izlenmemistir Hava yollari boyunca tumor uzanimlari mevcuttur Immunhistokimyasal calismada tumor hucreleri ttf -1 fokal pozitif olup Napain-a karatein 5/6 ve p40 negatiftir. Tumor disi akciger parakiminde nekrotizan granulomotoz iflamasyon odaklari izlenmis olup histokimyasal olaral af boyasi ile asidoreristan

25 Eylül 2021 15:08
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

Geçmiş olsun..

5 Ekim 2021 16:04
GG
Soru Sahibi

Hocam 1. Evrede tamamen kurtulabilirmi bu hastalikdan ?

6 Ekim 2021 16:28
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

Evre I ortalama yaşam 5 yıl için %70-80 arasıdır. Geçmiş olsun

13 Ekim 2021 10:55
GG
Soru Sahibi

5 yili tamamlayan hastalar daha uzun yasayabilirmi peki hocam ?

13 Ekim 2021 17:50
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

%70-80 hasta tamamen sağlığına kavuşuyor demek. Ayrıca ameliyat eden hekimine neden bunları sormuyorsunuz? Geçmiş olsun..

15 Ekim 2021 15:29