BK
Soru Sahibi
8 Kasım 2017 13:40

Açlık Kan Şekeri

Hocam merhaba geçen gün yaptırdığım testte açlık glukoz 115 glukoz tokluk 88 hba1c ise 4.9 çıktı bozuk bir beslenmem ve hareketsiz yaşamım vardı artık beslenmeme ve sporuma dikkat ediyorum normale dönme gözükürmü 20 yaşındayım bu verilerle pre diyabet limi oluyorum boyum 1.80 kilom 70 bel çevrem 79 alt midem ise 85 cm

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba,Açlık kan şekeriniz yüksek tokluğunuz düşük bu da daha çok prediyabeti andırıyor.Yaşınız çok genç bel çevreniz de bir yükseklik yok ancak aileniz de şeker hastalığı varsa genetik bir durum olabilir.Endokrin doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.Saygılarımla

20 Kasım 2017 12:45