AA
Soru Sahibi
21 Nisan 2024 19:25

acil

ZEMIN RITMi: Zemin ritmi 9 Hz'lik parieto oksipital alfa ritminden oluşmuştur Göz Açip Kapama: Bu ritm göz açmakla bloke olmuştur Hiperventilasyon :Bir etki yapmamıştır. Intermittant fotik stimülasyon: bir etki yapmamıştır. SONUÇ: Bu EEG normal sinirlardadır. sonucum bu sekilde ama bilincim açıkken nöbet geçiriyorum. Dejavu gibi bir his ve gogsumden yukarı yukselen bir his oluyor tat ve koku gibi degisik seylerde oluyor 10 15 saniye süruyor sonrasında halsiz ve yorgun oluyorum eeg normal mi gözüküyor yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fatma Ece Çetin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN... EEG NİZ BU RAPORDA DA İFADE EDİLDİĞİ GİBİ NORMAL SINIRLARDA TESPİT EDİLMİŞ. TANIMLADIĞINIZ ATAKLAR EPİTİEPTİK OLARAK DEĞERLENDİRİLİP DEĞERLENDİRİLMEYECEĞİ, MUAYENENİZ DİĞER TIBBI DURUMULARINIZ TIBBI ÖYKÜNÜZ GİBİ FAKTÖRLERLE BERABER DEĞERLENDİRİLMELİ... EEG NİZİN NORMAL OLMASI ATAK GEÇİRMEDĞİNİZ ANLAMINA GELMEMEKTE ÇÜNKÜ. GEÇMİŞ OLSUN

22 Nisan 2024 13:12