DA
Soru Sahibi
6 Mayıs 2024 21:59

Kistik Adenom?

Doktor hanım Mr da Hipofiz bezinde kistik adenom ibaresi var doktorun net görüntüleme için büyük hastaneye yönlendirdi Sıvı olduğundan bahsetti size sorum şudur: Bende çok hafif hiç yok denecek kadar baş ağrısı yalnızca sol gözde perdeli görme var. Olası sıvı kist veya adenomda görme kaybı için mutlaka 2 gözde mi yapar tek gözde de yapabilir mi? ve baş ağrısı kesinlikle olur mu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fatma Ece Çetin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

GEÇMİŞ OLSUN. ADENOMUN YERİ BOYUTU NA GÖRE TEK GÖZ VE / VEYA İKİ GÖZ OLABİİR BULGULAR. BAŞ AĞRISI DA OLABİLİR. BU NEDENLE GÖRÜNTÜYE GÖRE ŞİKAYETLERİNİZ VE MUAYENE BULGULARINIZ BERABERCE DEĞERLENDİRİLMELİ. İLERİ TETKİKLERİ ÖNERİLDİĞİ ŞEKİLDE YAPTIRMANIZI ÖNERİRİM. GEÇMİŞ OLSUN.

7 Mayıs 2024 17:27