AZ
Soru Sahibi
9 Ekim 2020 09:48

23 Yaşında Disleksi Olabileceğimi Düşünüyorum

Merhaba, 23 yaşındayım. Geçenlerde disleksi hastalığını duydum. Öğrenme bozukluğu çocuklarda biliyordum fakat yetişkinlerde devam edebilen olan böyle bir hastalık olduğunu bilmiyordum. Sanırım disleksi olduğumu düşünüyorum aslında geçmişime baktığımda bir şeyleri öğrenebilmek için gereğinden fazla uzun zamanlar harcadığımı, çok aşırı hakim olmadığım bir konu hakkında konuşurken takıldığım bu sebeple uzun süre düşündüğüm için yazarak kendimi daha iyi ifade edebildiğimi, yaşıma göre kitap okumayı sevmeme rağmen okuma hızımın çok yavaş olması nedeniyle çoğu kitabı bitiremediğimi, küçüklükten beri dil öğrenme konusunda sıkıntı yaşadığımı, okurken okuduğumu unuttuğum için çoğunlukla başa döndüğümü ve bu sebeple zaman yönetiminde sıkıntı yaşadığımı fark ettim. ve bu hastalık genetik olduğunu öğrenince aynı sorunu benden daha fazla kardeşimin de yaşadığını fark ettim. Süreç nasıl ilerliyor bu konu hakkında bilgi alabilir miyim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, disleksinin belirli semptomlarını yazmışsınız, ancak disleksi tanısı elbette soru ile konulması oldukça zor. Biz psikologlar disleksi tanısını koyma konusunda yetkin değiliz. Bu sorununuz için öncelikle yapmanız gereken bir psikiyatra gitmeniz olacaktır. Kesin tanınızı aldıktan sonra süreçle alakalı sizinle görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

9 Ekim 2020 11:17