BS
Soru Sahibi
19 Ekim 2021 19:29

21 yaşındayım kekemeliğim geçer mi

Merhabalar, 21 yaşındayım ve çocuklukta ağır geçen kekemeliğim şu an da da devam ediyor. Eskisi kadar ağır değil ama bu durumdan kurtulmak istiyorum iş başvurusunda bulunduğum zaman bile diksiyon önemli diyorlar haklı olarak. Yaşım 21 bu geçer mi kalıcı mı ücretiniz nedir bilgi alabilir miyim lütfen?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dil ve Konuşma Terapisti Ahmet Aydın
Dil Konuşma Bozuklukları , Aile Danışmanı

Yüz yüze görüşmekte fayda var kekemelik hiçbir zaman %100 başarılı diye bir gelişme yok maalesef duyarsızlaştırma konuşma şeklini değiştirme diğer değişik tekniklerle mesafe alan insanlar var Ancak kekemeliği tek başına değerlendirmek de eksik kalır kekemeliğin çeşidine ayırt etmek terapi başlangıcında en önemli aşamadır

20 Ekim 2021 08:54