KD
Soru Sahibi
20 Eylül 2021 16:02

20 lik diş

Merhabalar 20 lik diş için iki ameliyat geçirdim sonrası yüzümde uyuşukluk kaldı. Bu uyuşukluk geçmesi için ne yapmam gerekmekte. Zamanla geçip geçmeyeceğini nasıl öğrenebilirim. İlaç yada farklı tedavi yolları var mı. Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Tülay Akkol
Diş Hekimi

Merhaba Didem hanım Sinire çok yakın diş çekimlerinde beklenen olası bir komplikasyondur uyuşukluk kalması öncesinde mutlaka bilgi verilmiştir. Yakın bir süre öncesi çekildi ise hafif bir paraliz var ise B vitamini takviyeleri, lazer tedavisi ile geri döndürmeye çalışılır. Ama tam paralizlerde(uyuşukluk) pek yapılacak birşey yoktur. Zamanı ve röntgeni bilmediğim için size ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum Saygılar geçmiş olsun

13 Ekim 2021 08:33