AE
Soru Sahibi
21 Kasım 2017 23:48

Yemek borusunda et ben

Merhaba hocam geçen sene mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurdum, endoskopi yapıldı yemek borusunda et ben olduğu söylendi, yutma güçlüğü çekiyorum bu aralar daha da arttı küçük bir hapı bile üç dört bardak su ile anca yutabiliyorum bazen de geri geldiğini ve yemek borusunda takıldığını hissedip su içmem gerekiyor bu durumda ne yapmalıyım size sormak istedim şimdiden teşekkür ederim hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

yemek borunuzda bulunan sıkıntının ne olduğunu detaylı incelemek gerekir. bahsettiğiniz ben şeklindeki çıkıntının büyümesi bu duruma neden olmuş olabilir. bu ben şeklindeki çıkıntının endoskopik olarak çıkarılması mümkün olabilir. bu nedenle endoskopi ile değerlendirerek bu konuda daha net konuşabiliriz. geçmiş olsun

27 Kasım 2017 09:46