8 Haziran 2020 20:32

Mide fıtığı

Hocam iyi günler ben bir yıl önce mide fıtığı ameliyatı oldum son 5 aydır nüks mide fıtığım var bulantı nefes darlığı yutma güçlüğü var hocam bu ameliyatlar geri çevrilebilirmi yanı fundoplikasyon dikişlerini açtırıp eski halime dönmem mümkünmüdür? Teşekkür ederim.

4 cevap
Cevaplar (4)
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Merhabalar. Öncelikle fundoplikasyonu yapan hekim ile görüşmeniz daha doğru olacaktır. Tabi ki eski halinize dönebilmeniz mümkündür ancak ameliyat CD sini görmeden net cevap verebilmem mümkün değil. Geçmiş olsun.

9 Haziran 2020 12:31
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam

11 Haziran 2020 13:58
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Geçmiş olsun.

17 Haziran 2020 17:20
Soru Sahibi

Hocam peki safra gastriti ve foveolar hiperplazi çıktı şimdide midemde bulantinin sebebi bu olabilirmi?

24 Haziran 2020 20:10
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Alkalen yani safra reflüsü nedeniyle, mideye akan safra sıvısı, gastrit geliştiren hastalarda mide bulantısı veya kusma belirtilerine neden olabilecek kadar ciddi bir tahrişe yol açabilmektedir. Geçmiş olsun.

25 Haziran 2020 11:03
Soru Sahibi

Orta şiddette ödem var hocam teşekkür ederim

25 Haziran 2020 17:59
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Geçmiş olsun.

1 Temmuz 2020 10:44