EE
Soru Sahibi
18 Mayıs 2024 15:01

Meme ağrısı

Merhaba hocam, 2 hafta once sol memede ve sol koltuk altında ağrı yanma sizlama batma şeklinde sikayetlerim var. Bazen içinde geçer gibi oluyor sonra yine başlıyor. Bu şikayetler ilk olarak elektrik carpmasi şeklinde özellikle hapsirirken öksürürken aniden olmaya başladı. Elle muayenede kitle vs. Fark edemedim. Randevu günüme daha var henüz doktora gidemedim. Hocam fibrokistik meme bu şikayetleri yapar mi bu şekilde aniden ortaya çıkar mı. Yaşım 32 teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Öncelikle muayene ve sonra da ultrason gerekli. Ani çıkan şikayetler fibrokist veya enfeksiyon düşündürüyor

20 Mayıs 2024 09:23
EE
Soru Sahibi

Cilt cilati yagli dokular tabidir.Her iki meme parankimi homojen fibroglanduler doku zeminine sahiptir. Sol meme saat 6 hizasında aerolaya 3 cm uzaklıkta 7×3 mm boyutunda düzgün konturlu hipoekoik solid lezyon izlendi. (FKD) Bilateral aksiller bölgede belirgin patolojik boyut ve konfigurasyonlu lenf nodu saptanmamistir. Birads3. 6 ay sonra usg kontrolü önerilir. Hocam usg sonucum bu şekilde. Çıkan lezyon sikayetlerime sebep olur mu. Kötü huylu biseye çevirir mi.

22 Mayıs 2024 16:16
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Bu lezyon şikayetlere sebep olabilir. Kötü şeye çevirme ihtimalini değerlendirmek için daha fazla bilgiye ihtiyaç var.

23 Mayıs 2024 10:07