SH
Soru Sahibi
1 Şubat 2017 11:46

Lizensefali

Sayın hocam 1 yaşında lizensefali oğlum var. Yapılan genetik araştırmalarda X'e bağlı lizensefali dediler. Anneden ve annenin kız kardeşlerinden kan alındı ama her hangi bi olumsuz sonuç alınmadı. Bundan sonraki çocuklarımda hastalık olma riski nedir. Ve önerileriniz ne olur çok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Lisensefali viral sebeplerle yada genetik sebeplerle olabilir. Genetik sebeplerle olanlar sadece x e bağlı geçen tiple sınırlı değildir. Diğer genetik sebeplerin de araştırılması gerekebilir.. Bunun için daha uygun olarak tüm ekzom dilime testinin yapılmasını öneririm. saygılar

1 Şubat 2017 14:19