yy
Soru Sahibi
6 Mart 2017 15:43

Kromozom tahlili

Mrhba hocam 9 aylik duzelilmis 7 aylik kizimm var gelisim geriligi var genetik tahlilleri yapildi 2. Kromozomda artis 10. Kromozomdada alcalis var ne gbi eksileri olur bnun hic tedavsi yokmu acaba

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, kızınızın durumu translokasyon taşıyıcılığına bağlı dengesiz genetik yapı gibi duruyor. Bu durumlarda delesyon dublikasyon bölgelerinde yer alan genlere göre klinik bulgular değişir. Diğer bir önemli konu sebebi anlamaya yönelik size ve eşinize de test yapılması gerekir, bu sizin sonraki çocuklarınızda bu veya benzer durumların tekrarlamasını önlemek için gereklidir. Saygılar Volkan Baltacı

7 Mart 2017 13:55