AE
Soru Sahibi
12 Kasım 2018 12:36

Kreatinin Değeri

Merhaba iyi günler. 9 yıl önce yaptırmış olduğum tahlilde kreatinin değerin 1.3 çıkmıştı.3 ve 4 yıl sonra yaptırdığım tahlillerde 1.2 1.3 çıkmıştı.bu zamana kadar herhangi bir rahatsızlığım olmadı.doktor bana böbrek yetmezliği var demişti.böbrek yetmezliği belirtilerinin herhangi biri yok.sizlerde bir görüş belirtebilir misiniz? 9 yılda bu değerlerin artmaması bir sorunumun olmadığı anlamına gelir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mukadder Ayşe Bilgiç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Bu kreatinin değerleri ile böbrek hastalığı olduğunu söyleyebiliriz. Böbrek hastalıklarının bir kısmı oldukça yavaş ilerleyicidir. Ancak sınırda olması nedeniyle bazı faktörlerle çok çabuk bozulabilir. Bu açıdan uyanık olmak gerekir. Yıllık Nefroloji kontrolleri ihmal edilmemelidir. Sağlıklı günler...

17 Aralık 2018 13:51
AE
Soru Sahibi

Tekrar tahlil yatırdım hocam 1.1 çıktı kreatinin.sizce sorun mudur?

17 Aralık 2018 13:56
Prof. Dr. Mukadder Ayşe Bilgiç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Kreatinin değeri daha iyi gözüküyor. Ancak yıllık kontrollere devam etmelisiniz.

1 Mart 2019 09:31