ÇA
Soru Sahibi
8 Ocak 2014 21:42

gecmeyen karin agrisi

Hocam merhaba.benim sorunum 10 senedir ara ara yasadgm fkat bi sebeb bulunamyan karin agrilrim.2 yil oncesine kadar hep acilde gaz siksmadi diye serum takilip eve donuyordum.2 yil once hamiligim sirasinda safra k.de tas oldugu ortaya cikti.gecen sene ameliyat oldum safra k. Alindi.ancak ben 2 yil icinde 2 kez daha siddetli karin agrisi gecirdim.2: hsfta once gene siddetli agriyla capa tip.f.acil servise gittim.orda ksn testi kands amilaz idrarda amilaza bakildi.ultrason karin filmim cekildi.kan testletimin normal oldugu soylendi filmim de oyle ultrasonda safra k.yolunda hafif dilitasyon doruldu yaziyo.bana soylenen acil bi durumun yok bi daha agrin olursa gene gel.hocam benim kafm cok karisik bu agrilarin nedeni ne olabilir.okuduklarima gore bu tur atklar pankreatit tavoluyomus.benim sorunumda bu olabilirmi olsa bunca snedir bi bulgu verirmiydi.ancak bende kusma olmuyo.sadaece butun vucuduma yayilan sirtima gogsume bobreklerime vuran dayanilmaz bi agri geliyo geciyo.lutfen beni bu konuds bilgilendirin.ancak bende lipaz bakilmadihocam bana ne tavsiye edersiniz ltfen cvp yazin cok caresizim saygilarimla.yasim 32

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Bazı karın ağrılarını çözümlemek zor olabiliyor. Bana yakın değilsiniz. Ayrıntıları ve muayene bulgularınızı bilmediğim için daha kesin konuşmam zor. Ağrı anında sizi görüp değerlendirebilsem (ekibimle) belki bir ipucu yakalayabilirdik. Yaşadığınız şehirde hep aynı gastroenteroloji uzmanının takibinde olmanız mantıklı olabilir. Çok yardımcı olamıyorum. Sevgiler, BM

10 Ocak 2014 15:12