kn
Soru Sahibi
17 Mart 2017 07:51

çocuk istiyoruz

Slm hocam eşimle amca çocuklarıyız ilk 2 çocuğum doğumdan sonra 5 ay yaşadı vefat etti 3cocuğum 5 yaşında sağlıklı 4.cocuğumda 5 ay yaşadı vefat etti şimdi çocuk istiyoruz ama normal yolla istemiyorum hasta olacak diye korkuyorum bize yardım edin

1 cevap
Cevaplar (1)

MERHABA Bir çiftin üst üste iki bebeği aynı şekilde (aynı sebeple ?) kaybediliyorsa bu durum genetik bir nedenle oluyor demektir. Sizin için en doğru yol size ve eşinize tüm ekzom dizileme yapılarak altta yatan genetik problemi (mutasyonu) tespit etmek ve daha sonra bu bozukluğu ayıklayarak tüp bebek ve PGT yöntemi ile sağlıklı bebeği planlamak olacaktır. Daha detaylı sorularınız için bana *** *** ** 72 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Saygılar Prof dr Volkan Baltacı

17 Mart 2017 10:38