KF
Soru Sahibi
17 Aralık 2013 20:05

zatüremi bronşitmi ...

merhabalar güzide hanım. 4 yaşındaki kızım yaklaşık 10 gün kadar önce burun akıntısı ve hafif halsizlikle nezle olsu sonrasında yine yaklaşık 5 gündür balgamlı öksürüğü var .dün gece nefesi biraz rahatlasın diye acile götürdük orda ventolin taktılar ciğer ve sinüs filmi çekildi sağ ciğerde leke gördü doktor ve ''bi çocuk uzmanına gösterin ben zatürre demiyeyim'' gibi bi ifade kullandı. bizde bugün çocuğumuzu doktoruna götürdük doktorumuz orda filmi bronşları dolu zatüre gibi bi durum yok dedi .acideki doktorun yazdığı macrol , asist ,bricanly ilaçları kullanmamızı bir hafta sonra tekrar filme gelmemizi söyledi .iki doktorda farklı ifadeler kullandığı için tedirginim eğer zatürre gibi bir durum olsa filmde dahamı farklı göründü .yardımcı olursanız sevinirim teşekküreler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güzide Aksu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Romatolojisi

Zature olmasa da uygun antibiyotik tedavisi verilmiş, bu ilaç tedavisiyle bulgularının gerilemesi beklenir, tabii filmi ve çocuğu görmeden yorum yapmak doğru değildir. Gören ve muayene eden hekimlere güvenmeniz daha uygun olacaktır, bulguları gerilemezse doktorunuza tekrar başvurmanızı öneririm Saygılarımla

18 Aralık 2013 22:41