SM
Soru Sahibi
29 Eylül 2014 00:53

Yersiz Korkular

Merhaba Eyüp bey ben 21 yaşında bir erkek bireyim herhangi biriyle laf dalaşına bile girmekten korkuyorum yada girmeye çalışınca kalbim çok hızlı atıyor ağzım istemsiz olarak heyecandan titriyor ve eğildiğini hissediyorum gözlerim doluyor, asosyal biriyimdir insanları sevmem fazla konuşmam herkes tarafından ezilirim küçük bir çocuk bile beni ezebilir kendine güven konusunda çok beceriksizim ve günde kaç kez intihar etmeyi işe yaramaz biri olduğumu düşündüğümü tahmin edebilirsiniz umarım bi gün yaparım diye korkuyorum yani kendimi öldürebilirim.. ne yapmalıyım ilaçmı kullanmalıyım ? bi uzmanla konuşmam mı gerekiyor yüzyüze gelsem uzmanla bile konuşamam mesaj olduğu için karşımda olmadığınız için yazabiliyorum yoksa ondan bile korkardım emin olun .. lütfen engin bilgilerinizle bana bi öneride bulunursanız minnettar kalırım. teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Psk. Dan. Eyüp Sarı
Psikoloji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Mehmet Bey , yardım arayışında olmamız çok güzel. İçinde bulunduğunuz durum bir kader değildir,bu durumdan kurtulabilirsiniz. Psikoterapi desteği almalısınız sadece,bu konuda herhangi bir psikoloğa değil Bireysel Psikoterapi alanında gerekli eğitimlerini almış bir uzmandan destek almalısınız. Kendi kendinize bu durumu aşmanız biraz zor,uzman desteği ile yepyeni bir hayata adım atabilirsiniz.

29 Eylül 2014 01:10