DO
Soru Sahibi
1 Şubat 2014 00:15

Yeni doğan bebek

Merhaba sayın hocam. Yeni doğmuş 10 günlük bir bebeğimiz var. Ben amcası oluyorum. Göbek bağını düşürdü ve yıkayabileceğimiz söylendiği için yıkadık bebeği. Ağlaması bu güne kadar öyle çok yoktu fakat bu gün çocuk saatlerce uyumadı ve ağlıyor. ayrıca bu gün göbeğinde bir kanama olduğunu gördük. Doktorunu aradık endişelenmenizi gerektirecek bir şey yok dedi.Gazlı bez gibi bir şey aldırdı onu koyduk göbeğine. Saatlerce bu kadar şiddetli susmadan ağlaması neden olur acaba. Gazı vardır diye düşünüyoruz ayrıca ama gazını da çıkardı bugün , 2 kere de büyük tuvaletini yaptı. Acaba bir yerimi ağrıyor diye düşündük birazda ,göbek bağı yada karnı gibi. Birde bir çok bilmişlik hakim bu konularda sizde takdir edersiniz herkes başka bir şey söylüyor. Bebeğin gazı hemen emdikten sonra mı alınmalı ? (bir süre sallayınca ağlaması duruyor,uyuyor bebek ama birkaç dk sonra yine uyanıyor yoğun ve yüksek sesli bir ağlamayla.) *Sorumuzu cevaplandırırsanız çok minnettar kalırız hocam şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serap Uysal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Çocuk beslenmesi ile ilgili sorularinizi genel pediatri hekimlerine sormanizda yarar var Ben sadece cocuk norolojisi ile ilgili paylaşım yapıyorum Saglikli günler

16 Şubat 2014 09:43