AV
Soru Sahibi
18 Eylül 2021 13:19

Yanlışlıkla çift doz ilaç kullanımı

Sevgili hocam merhabalar.İnsomnia sorunum için 3 haftadır neurontin kullnaıyorum ilk hafta 100 ikinci hafta 200 son bir haftadır 300 kullanıyorum.Gelecek haftaki randevuma kadar(doktor 1 ay sonra gel demişti)300'de kalmam gerekiyor.Ama ben dün gece yanlışlıkla 600 mg aldım.Başım dönüyor ,alkol almış gibi bir hafiflik var.Rivotrilin etkilerine çok benziyor hatta şimdi yaşadığım durum.sizce herhangi bir şey olur mu doz aşımından.Kalıcı bir hasar söz konusu olur mu?(hareket bozuklukları vs gibi)Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sibel Karaca
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Volkan Bey geçmiş olsun, Neurontin tek seferde 600 mg ya da 800 mg dozuna kadar yükseltebilirsiniz. yan etkiler geçicidir.

6 Ekim 2021 11:04