ME
Soru Sahibi
19 Aralık 2019 00:34

Yağ nekrozu ameliyatı sonrası yangı ve kistler,plt ve pct değeri yüksekliği.

Merhabalar çok önemli ve acil cevap rica ediyorum.2 yıl önce merdivenlerden düştüm ve 2 yılın sonunda ağrıların ve sağ gluteal bölgedeki acımın yangıların artması nedeniyle acilen ameliyat oldum.Kalçamdaki kitle alındı ve biyopsi sonucu yağ nekrozu tanısı ile geldi temiz çıktı.Ancak ameliyata girmeden önce kitle etrafında yanma hissi ameliyattan sonra karın ve kasıklarıma geçti hastaneden bir müddet çıkamadım yapılan kan ve idrar tahlillerinde bir şey çıkmadı.Crp normal diye eve gönderildim.Ancak plt ve pct hep yüksekti. Sonrasında eve geldiğimde o yanmalar göğüs ve boyun kısmıma çıktı.Günde 3 doktor gezdim yanmalar sonucu vucudumda küçük lezyonlar oluşmuş bt de ultrasonda çıktı ve ayrıca reaktif görünümlü lenf nodları belirdi.Bu durum ameliyattan sonra gelişti ve şu an çok kaygılıyım.Her bölümün doktoru tek alanı inceliyor ve sonuç bulunamıyor benim hastalığımın adı nedir.Şu anda göğsümde bir çok lezyon var ve yine lenf nodu var.Yarın biyopsi oluyorum tiroid ve lenf nodu için.Ancak o kadar çok bölgede lezyon var ki ve lenf bezi büyümesi tarifi imkansız.Bu bir mikrobik durum mu bu kistler ne olucak ya da sarkom türü bir kötü hastalık mıdır nasıl ortaya çıkar ne yapmalıyım çok çaresiz kaldık hangi bölüme gidelim? Saygılarımla cevabınızı bekliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İlhan Aydın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Biopsi şart plmalısınız

19 Aralık 2019 01:38