DC
Soru Sahibi
10 Ocak 2021 09:52

Weber sendromu mu hemanjiom mu

Iyi gunler hocam.*** *** ** tarihinde dogum yaptim. Weber send denildi. Yuzunun sol bolmesinde kirmizilik var. Bastirip parmagini cekince saniyelik beyazliyor ten rengi. Bazi doktorlar da hemanjiom da olabilir denildi. Ilacli mr cekimi yapmamiz lazim dedi cocuk doktoru. 59 gunlukken beyin mr cekimi icin randevu verildi. Bebekte herhangi bir sikinti olur mu biraz daha beklememiz mi lazim. Sol tarafina yatinca sol goz kapagi sisiyor. Goz doktoruna goturdum. Hastaliktan da olabilir goz kapaginda iltihapta olabilir denildi. Weber sendromunda gozle gorulur belirti olabilir mi hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

yüzündeki kızarıklık illede weber anlamına gelmez, normal bir cilt lezyonuda olabilir, weber için nöbet ve mental gelişimde gerilik olur, yaşı ufak takiplerde karar verilir

13 Ocak 2021 10:39