te
Soru Sahibi
29 Ekim 2021 05:53

Vücutta yıllardır ele gelen ama tomografide görünmeyen oluşum

Hocam merhaba. Benim karın boşluğumda sağ tarafta yaklaşık 12-13 senedir var olan küçük yumurta gibi belki daha büyük kivi boyutunda hissettiğim bir yumru gibi bir şey var. Her zaman hissetmemekle beraber bu aralar ya da düşündüğüm zaman içerde bir şey var gibi hissediyorum ve elimle de belli pozisyonda mesela sağ yatınca bu dokunun oynadığını hissediyorum. 13 yıl önce 22 yaşındayken çok korkmuştum ve tüm batın tomografisi çekildi bir şey çıkmadı. Doktor da görünmüyorsa normaldir demişti. Yaklaşık bir ay önce de batın çektirdim orda da belli olmadi bütün organlar boyutları kan tahlili falan normal çıktı. Ama gene korkmaya başladım hocam. Vücutta böyle anormal şeyler olabiliyor mu yoksa kanser olup belli olmama durumu olabilir mi? Ya da iyi huylu bir şeyse görünmeme şansı var mıdır? ☹️☹️☹️

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Lipomatöz ya da yağ bezesi tarzındaki kitleler deri altında yer alıp görüntüleme yöntemleri ile belirlenebiliyor Emre Bey. Sevgiler...

12 Aralık 2021 22:25
te
Soru Sahibi

Hocam andobimal ultrasonda çıkar mıydı yani

12 Aralık 2021 22:29
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

evet

2 Ocak 2022 16:18
te
Soru Sahibi

Hocam teşekkürler ederim , bu aralar yeniden kafama yakmaya başladım. Ultrasonda ve tomografide bir şey yoksa ve karında belli bir pozisyonda elle hissedilen bir şey geliyorsa, bu bağırsağın kendisi , kas yağ dokusu vs olabilir mi, yumuşak doku tümörü va olsaydi çıkar mıydı, geçen sene iki ultrasonda 14 sene önce de BT çekilmişti. Hiçbir şey yok dendi ama neden belli pozisyonda top gibi elime bir de geliyor anlamadım, rahatsızlık yapan bir durum da yok kanser bu kadar bekler mi

15 Temmuz 2023 15:13
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Kaygılanmayın.

11 Ağustos 2023 10:48