ke
Soru Sahibi
24 Nisan 2019 22:39

vaskülit nedir

vaskülit hastası olduğumu öğrendim ama nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum hocam bana yardımcı olursanız çook memnun olurum .saygılarımla erdemkarabektas@gmail.com

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Vaskülit damar iltihabıdır. Bir çok çeşidi olan bir hastalıktır. Sadece deriyi tutan şekilleri olduğu gibi değişik organları tutan formları da vardır. Hangi çeşit vaskülit olduğu tedaviyi de belirler. Bir romatoloji uzmanı ile görüşmenizi ve muayene olmanızı öneririm.

28 Nisan 2019 18:43