KA
Soru Sahibi
13 Nisan 2020 21:32

Vajınada sarkma ve sertlik

Merhaba 24 yaşındayım daha önce hamile kalmadım ve doğum yapmadım, evde karantinada hastaneye gidemiyorum, bir süredir kabızlık sorunum vardı ve 2gün önce de kabızlık nedeni ile fazlaca ıkındım sonrasında vajinada içten dışa doğru gelen bir et doku hissettim daha önce de vardı ancak bu kadar vajina girişine kadar gelmemişti korktum, aynada baktığında idrar yaptığım kısımla vajina arasında kalan ve vajina girişini neredeyse kapatan ceviz büyüklüğünde yuvarlak bir sertlik gördüm, vajinamda bir süredir batma hissi vardı ve karnımın alt kısımlarında ara sıra sancı oluyor karantina bitene kadar(yaklaşık 15-20gün çıkamayacağım) hastaneye gitmesem geç kalmış olur muyum ve nelere dikkat etmem gerekir ? Ameliyat mı gerekir ? Annem rahim sarkması sebebi ile rahmini aldırmıştı ben de korkuyorum öyle bir şey yaşamaktan, cevaplarsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Başak Baksu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

24 yaşında bağ dokusu hastalığınız yoksa, doğum yapmamışsanız rahim sarkması olmaz. Muayene etmeden durumunuz netleşemez. Acil bir durum değil.

18 Nisan 2020 20:58