YS
Soru Sahibi
1 Şubat 2021 00:59

Uykuya dalarken uyanma

Hocam merhaba 6 yıldır göz migrenim var. 3.5 senedir ışık hassasiyeti 2.5 yıldır da sık göz migreni atağından sonra gözde uçuşmalar yaşıyorum. Gözlerimi kapadığımda karanlık içinde dalgalanma ve baktığım yerde titreme var. Motifli ve yerde olan bir şeye bakarken hareket ediyor sanki. Tam 1 aydır da uykuya daldığım an geri kalkıyorum korku yok ama çarpıntı oluyor defalarca kere oluyor her akşam istisnasız. En son1.5 yıl evvel gözdeki uçuşmalar için göz ve nöroloji doktoru gördü mr. çekildi sorun görülmedi ama bu sorun yoktu o zaman. Korona dönemi girince tekrar baktıramadım. Geçen hafta 2.5 yıl aradan sonra yine migren atağı yaşadım. Uykuda olanlar vs derken ciddi anksiyete yaptı kalbim günlerce yerinden çıkacak gibiydi. Kardiyolojiye gittim ciddi korku yaşayıp, ekg eko hepsi temiz beloc verdi şu an çarpıntı vs yok. Uykuya daldığım an sıçrıyorum sonra birkaç defa daha en son nasıl sızmışsam gündüz olmuş oluyor. Hocam bu ne olabilir lütfen ihtimalleri elersem nefes alacağım kontrol gününe kadar. Uzun oldu kusura bakmayın. Bizleri aydınlattığınız için sonsuz teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Migren tanınız zaten konmuş, o konuda sadece tedavi ayarlanması yapılacak. Uykuya dalmada sıçrama atakları genelde genç ve orta yaştaki kişilerde iyi huylu bir rahatsızlık olarak görülür ve hastanın yaşam tarzına uygun ilaç tedavisiyle düzelebilir. Tedbir olsun diye hastalara alkol, kahve, enerji içeceği gibi maddelerin tüketimini azaltmaları önerilir. Geçmiş olsun.

2 Şubat 2021 08:53