şö
Soru Sahibi
22 Nisan 2018 15:11

üstten diş gelmesi

18 yaşındayım .9 yaşında süt köpek disimin üzerinden diş geldi ben de alttaki dişi çektirdim doktor zamanla yerine girecegini söyledi fakat üstten gelen diş hala yerine girmedi.dislerimdeki tek bozukluk bu.sadece bir diş için tel taktırmak istemiyorum.başka bir tedavi yöntemi var mıdır ? Ne onerirsiniz ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Halil Toros Bingöl
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba , anladığım kadarıyla köpek dişiniz yanlış sürme pozisyonu göstermiş. Klinikte sıkça karşılaştığımız bir durum. Tek problem o gibi görünse de muhtemelen köpek dişinizin olduğu tarafa doğru ön dişlerinizin ortası kaymış ve asimetri oluşturmuştur , yada o bolge azı dişlerinin kapanışı normalden sapmıştır. Maalesef bu dediklerim olmasa dahi anlattığınız tabloya göre estetik ve sağlık açısından en iyi tedavi ortodontidir. Sağlıkla kalın.

23 Nisan 2018 06:25