EM
Soru Sahibi
18 Kasım 2018 15:59

Travmatik olay

Ceren hocam merhaba ben üniversite öğrencisiyim size şöyle bahsetmek istiyorum lise dönemimde ciddi bir travmatik olay yaşadım ve o olaydan sonra etkilerini hala silemiyorum sürekli denedim sürekli kendim halletmeye çalıştım olmadı aslında baya ilerledim fakat tam anlamıyla olmadığını hissediyorum çünkü bir şey eksik. Ben destek almak istiyorum fakat öğrenci olduğum için fazla seansları kaldırabileceğimi hiç düşünmüyorum. Bana lütfen yardımcı olabilir misiniz? Çok güzel bir okuldayım, çok güzel bir bölümdeyim, ailem çok iyi ama ben iyi değilim sürekli kendimi toparlamaya çalışıyorum ama bir yerim batıyor.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba mehmet bey Ne yaşadığınızı bilmiyorum ama hayat ne yazıkki travmatik olayiarı da içinde barındırıyor ve sizin da bahsettiğiniz gibi böylesi durumlardan sonra okul hayatına devam etmek gibi normal hayata devam etmek zorlaşabilyor bu tarz travmalarla ilgili en etkin yol EMDR terapidir kusa sürdiede etkin sonıuç alabilirsiniz bazı devlet hastanelerindde uygulayanabiliyor araştırma yapıp bu yöntemi deneyebilirsiniz bu olmasa da mutlaka bir psikolog görüşmesi yüzyüze yapmanızı öneririm İyi günler

9 Ocak 2019 11:11