SB
Soru Sahibi
23 Temmuz 2021 18:28

Trakeostomi solunum yetmezliği

66 yaşında olan babam yemek yerken soluk borusuna ve oradan ciğere ekmek kaçtı kalbi yaklaşık 15 dk durdu ve akciğerde enfeksiyon oluştu epilepsi nöbeti geçiriyor ve uyutuluyor şu an genel yoğun bakım 3. Basamak da 16 gündür iyileşme emaresi yok sigara alkol yoktu tansiyonu çok düşük 5 e düşüyormuş dopamin ve steradin ilaçlarıyla 12 ye yükseltiyoruz denildi bu tansiyon düşüklüğü akciğerde oluşan aspirasyon pnömonisinden mi nedir hocam solunum cihazına bağlı ve trakeostomi yapılabilir hipertansiyon dışında rahatsızlığı yok bu kadar kötü olması normal mi düzelmez mi sizin görüşünüz nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Gürkan Ertuğrul
Göğüs Hastalıkları , Tüberküloz, Allerjik Hastalıklar

Başak Hanım, Geçmiş olsun. Olay kalbin durması beynin etkilenmesi ve diğer organların durumu süreci belirlemektedir. Trakeostomi koşullar uygunsa solunum desteği geliyorsa uygulanabilir. Süreci hekimlerinizin kararı ve hastanız belirleyecek saygılarımla

30 Temmuz 2021 12:49