BE
Soru Sahibi
16 Eylül 2020 11:44

Total testesteron sonucum

Selamlar.hocam nasılsınız. 20 yaşındayım. 1 sene önce 1 ay günde 10 mg danabol ve 2 günde bir 25 mg proviron kullanmıştım. Dün endokrine gidip kan tahlili yaptım. Total testesteronum *** *** ** ng çıktı. Doktor normal dedi. Aklıma takılan soru şu oldu, bu kullandığım ilaçlar eski değerime ulaşmamı engellemiş mıdır ? Yani *** *** ** ng çıkacağına 414 de kalması gibi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Yusuf Aydın
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

testosteron seviyesi gün içerinde bile değişkenik göstrebilir o yüzden bu değer gayet iyi endişe etmeyin..

5 Ekim 2020 15:34