of
Soru Sahibi
26 Ağustos 2015 08:17

tiroit bezi

doktor bey kizimin tiroit ultrasonunda bez boyutlari normal sinirlardadir.bez konturleri duzenlidir.parankim heterojendir.her iki lobda dorsal kesimlerde kolloid kistler izlenmekte olup tiroidit acisindan kuskuludur.bu zeminde sol lob alt polde 5*3 mm boyutlu kistik nodul izlenmistir.bu 1ay once ozel bir hastanenin raporu 1ay sonra tip fakultesinde cektirdik ultrason ondada sadece 3,5 mm boyutunda kist var onemsiz 4ay sonra kotrole gelin benigdir dediler.ben hangi sonuca inanayim soyledim bir ay once daha farkli cikmisti dedim ben gormedim dedi ultrasonu veken tiptaki doktor. birde kizim 16,5 yasinda bu tehlikeli bir durummu gecenlerde paronomik diş filmi cektirdi. bu nodulu kanserlestirirmi. yardim edin doktir bey sorularima kimse aciklayici cevap vermiyor

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Fatih Çiftçi
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Takip etmek uygun olur; farklı bir durum sözkonusu olduğunda iğne biopsisi olabilir

28 Ağustos 2015 20:24
of
Soru Sahibi

farkli 2ayri sonuc var ayrica hprmon tahlileri normalcikti. sizce bu tehlikeli bir duruu hasimato tiroit olabilirmi.paronomik diş filmi tiroit modulune zarar verirmi sizce

28 Ağustos 2015 21:13
Doç. Dr. Fatih Çiftçi
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Hashimato için kan testi lazım, diş filmi bir zarar vermez

3 Eylül 2015 16:48