DB
Soru Sahibi
24 Kasım 2021 02:42

TİROİD USD'DE SONUÇ

Hocam merhaba iyi çalışmalar diliyorum öncelikle. Sizden bir ricam olacak. 63 yaşındaki kayınvalidemin ultrason sonucunu açıklayabilir misiniz? Tiroid usd'de; TİROİD GLAND BOYUTLARI ARTMIŞTIR. TİROİD GLAND PARANKİMİ HETEROJENDİR. EN BÜYÜĞÜ SOL LOB ALT ZONDA 14×9 MM BOYUTLU BİRKAÇ ADET HİPOEKOİK SOLİD NODÜL İZLENDİ. BİLATERAL BOYUN JUGULER LENFATİK ZİNCİRDE PATOLOJİK GÖRÜNÜMLÜ LAP SAPTANMADI. Kanser riski var mı hocam, durum ne olabilir? Değerlendirmenizi merakla beklemekteyim. Çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ferit Taneri
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

Değerlendirme için muayene olması gerekir. Biopsi gerekebilir. Geçmiş olsun.

24 Kasım 2021 08:32