ÇY
Soru Sahibi
26 Temmuz 2018 18:43

Tiroid Bezi

Murat Bey, İyi çalışmalar. Annemin Usg, Renkli doppler sonucunu değerlendirirseniz çok seviniriz. Kötü birşey yoktur inşallah? -TİROİD SAĞ LOB BOYUTU 14,16,40 mm, TİROİD SOL BOYUTU 23,24,50 mm. İSTMUS KALINLIĞI 2,7 mm’dir. -TİROİD ZEMİN PARANKİM EKOJETİNESİ GENEL OLARAK HOMOJEN VE DOĞAL EKO YAPISINDADIR. - SAĞ LOBTA BÜYÜĞÜ ALT POLDE 6,4x 8,8 BOYUTTA, SOL LOBDA BÜYÜĞÜ ORTA KESİNDE 23x31 MM BOYUTUNDA 7-8 ADET YER YER KİSTİK AÇIKLIK İÇEREN İZOEKOİK NODÜL İZLENMİŞTİR. - TARİF EDİLEN NODÜLLER ZAYIF İNTERNAL VE GÜÇLÜ PERİFERAL VASKÜLARİTE İZLENMİŞTİR. -ANA KAROTİD ARTER KILIFI KOMŞULUĞUNDA PATOLOJİK BOYUTTA LAP SAPTANMADI.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Murat Akın
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

dr muayenesi ve kan değerlerine göre takip veya biopsi sonrası ameliyat gerekebilir

28 Temmuz 2018 14:06
ÇY
Soru Sahibi

Teşekkür ederiz Doktor Bey, Annem için İİAB yapıldı sonucu yazıyorum size. TANI: Bening nitelikte tiroid İİAB YORUM: Bethesda tiroid sitıpatolojisi raporlama sistemi. BENİNG, Önemi belirlenemeyen sitılojik atipi/follikler lezyon. Folliküler neoplazi kuşkusu. Malign.

6 Ağustos 2018 13:32
Prof. Dr. Murat Akın
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

bu rapor doğru ise ameliyat olmanız gerekli

6 Ağustos 2018 13:46