yf
Soru Sahibi
11 Eylül 2018 08:44

Tedavi hakkında

Merhaba hocam bende erken boşalma olduğu için doktor paxil bittikten sonra anafranil ilaçı verdi bu ilaçları kullandığım zaman bende sertleşme isteksizlik yaptı ama ilaçı bırakmadım ve bende kalıcı olarak bu hastalık kaldı doktor testosteronu düşürmüş (300 çıktı) dedi ve brintellix Desyrel ile sıpraktın şurup verdi üroloji doktoruda eswt ile tedavi olabilir hangisi ile fayda görürüm kararsızım sizin görüşünüzü almak istiyordum şimdiden teşekkür ederim sağlıcakla kalın

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Kl. Psk. Furkan Kartal KAYA
Psikoloji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Merhabalar sorunuzun bir kaç boyutu var. Hangisinden fayda görürüm sorusunun cevabı bu bahsettiğiniz sorunun kaynağı ile ilgili bazı durumlarda psikolojik mi fizyolojik mi bunun ayrımını yapmak lazım. Bunu da erken boşalmanın altında yatan organik ve psikolojik faktörleri bulmak için ayrıntılı bir sağlık öyküsüne ek olarak, fizik muayene ve bazen de ileri tanı tetkiklerinden yararlanılıyor. altta yatan organik bir neden bulunduğunda, öncelikle bu sebep ortadan kaldırılıyor. bu noktadan sonra erken boşalmanın tedavisi sistemik ve lokal ilaçlar ve cinsel terapi egzersizleriyle yapılıyor. uzun etkili veya ilişki öncesi kullanılan haplar ile boşalma süresinde 2-8 kat arası uzama sağlanabiliyor. erken boşalmaya eşlik eden sertleşme sorunu da bulunuyorsa, bu şikayete yönelik tedavi de veriliyor. Bu yüzden naçizane önerim tekrardan iyi araştırıp psikiyatri uzmanı ve üroloji uzmanı ardından uygun görmeleri halinde cinsel terapiye yönelmeniz. Geçmiş olsun.

11 Eylül 2018 09:14