KE
Soru Sahibi
17 Şubat 2021 14:44

Tahlil sonucu

Merhaba hocam şüpheli ilişkiden düzenli olarak aylık elisa testi yaptırdım ve hepsi negatif çıktı ancak bu süreçte dilde pamukçuklanma oldu bir çok ilaç kullandım lakin geçmedi bu zaman aralığında demir eksikligi b 12 eksikligi görüldü ilaç kullandıktan sonra B12 ve demir eksikligi normal düzeye geldi ancak 7 ay sonra tahlil sonuçlarına göre Anti hbs 10.71 pozitif Anti Hcv 0.033 negatif Anti Hbsag 0.489 negatif Anti hiv 0.208 negatif Hbs nin pozitif olması korkulacak bir durum mudur çocuk sahibi olmama engel midir eşime de bulaştırma durumu var mıdır ve eşimle ilişki yaşamamada bir sıkıntı olur ona da bulaştırma durumu var mıdır bulaştırıcı özelligi var mıdır herhangi bir aşı ilaç tedavisi gerekli midir hbs nin Anti hbs nin pozitif çıkması hiv belirtisi midir ayrıca dildeki pamukçuklanma hiv belirtisi olabilir mi ve hala geçmedi şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba AntiHBs bin HİV ile ilgisi yok. Hepatit B veya aşılama yapılan kişilerde yükselebilir. Bir hematoloji uzmanı ile görüşünüz. İyi günler

17 Şubat 2021 22:25