TA
Soru Sahibi
14 Ağustos 2020 08:59

Stres ve unutkanlık

Alaaddin Bey iyi günler. 21 yaşındayım evliyim 2 yaşında bir oğlum var. Yaklaşık 3 ay önce çok stresli bir dönem geçirdim. Zaten genel zamanda da çok stresli her şeyi kafaya takan bir yapım var. O zamandan beri yüzümde tüylenmeler başladı, saçlarım gözle görülür şekilde fazla dökülüyor, adetim düzensizleşti ve en önemlisi unutkanlığım başladı. Birçok doktora gittim. Hormon ve vitamin değerlerimin hepsi normal seviyedeymiş. Vücudumdaki bu değişimlerin sebebi stres olabilir mi? Kafam çok dolu sürekli bir şeyler düşünüyorum, sanırım bir işe odaklanamıyorum unutkanlığımın sebebi bu olabilir mi? Kendimi her gün hasta hissediyorum her gün illa bir yerim ağrıyor. Düzgün uyku uyuyamıyorum her gece en az dört beş kez uyanıp bebeğim ve eşim nefes alıyor mu diye kontrol ediyorum. KPSS ye hazırlanıyorum ama çözdüğüm bir soruyu yarım saat sonra sanki ilk defa görmüş gibi davranıyorum unutuyorum çözemiyorum. Neler yapabilirim bana yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler...

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Kl. Psk. Alaaddin Debgici
Psikoloji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Merhaba... Kaygı bozukluğuna bağlı olarak bu tür durumlar ortaya çıkabilir. Psikolojik kökenli de olsa günlük yaşam rutinlerini olumsuz yönde etkiler hale gelir. İlaç kullanabilir durumdaysanız bir Psikiyatri uzmanı ile de görüşebilirsiniz. Psikoterapiden de fayda görürsünüz. Sizin tercihinize göre hareket edin. Geçmişm olsun.

16 Ağustos 2020 08:51
TA
Soru Sahibi

Teşekkürler.

16 Ağustos 2020 09:30
Uzm. Kl. Psk. Alaaddin Debgici
Psikoloji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Rica ederim geçmiş olsun

19 Ağustos 2020 08:43