CO
Soru Sahibi
18 Temmuz 2021 13:05

Spermogram hk.

Hocam ben farklı şey için gittiğim üroloji hocasına elle muayene de şans eseri varikosele rastlandı daha önce hiç ağrım falan olmamıştı. Sonrasında spermogram istedi doktor bey sonuçlarım bugün çıktı yorumlarmısınız hocam kısır olur mu uzun yıllar sonra falan? Yaş:21 Perhiz süresi: 4.5 gün Likefaksiyon süredakika: 30dk. Vizkozite: Normal birim Total motilite: 58 Birim Hareketsiz: 41 Birim Diğer hücreler milyon/ml: 7milyon/ml Ejakülat volümüml: 2.25 ml Sperm konsantrasyonu milyon/ml: 130milyon/ml Total sperm sayısı milyon: 293 milyon Progresif hareketli: 49 birim Total motil sperm sayısı milyon: 173 milyon Total progresif motil sperm sayısı milyon: 144 milyon Sperm vitalitesi: - Birim Görünüm: Normal Agglutinasyon: Yok birim NonProgresif hareketli: 10 Birim pH: 8.5 Birim — KRUGER MORFOLOJİ: Kruger morfolojisi Normal: 6 Birim Kruger morfolojisi Baş: 83 Birim Kruger morfolojisi boyun: 9 Birim Kruger morfolojisi: 2 Birim. < bu sonuçlara göre ameliyat olmalı mıyım hocam?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tuncay Özgünay
Üroloji , Üroonkoloji

Sperm sonuçlarını muayene sonrası değerlendirmek daha doğru olacaktır. O yüzden ilinizde bulunan uroloji uzmanına başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun...

20 Temmuz 2021 18:19