KC
Soru Sahibi
23 Kasım 2018 21:24

Spermiogram sonucu

Merhaba hocam, yaklasik 7 aydir, cocuk sahibi olmak icin cabaliyoruz, hastane vermis oldugum spermiogram testinde degerler asagidaki gibidir, devlet hastanesindeki doktorun herseyin normal demesi ve ozeldeki baska bir doktorun tam tersi yorumlamasi kafamizi karistirdi. Sizlerinde yorumlarinizi almak isterim. Hacim :1,5ml Gorunum :3 gun / renk : opak Ph: 8 Viskozite: normal Likeaksiyon suresi (dk.) 15 (0~60) Spermatozoa sayisi : (milyon/ml) : 26 Total spermatozoa sayisi : 39 İleri hareketli (%) : 46 Yerinde hareketli (%) : 8 Hareketsiz (%) :46 Total ileri hareketli sperm sayisi (milyon) : 17,94 Yuvarlak Hucre sayisi (milyon/ml) : <1 Kagidin en altinda yazan Normal : 2 Anormal : 98 yazmaktadir

2 cevap
Cevaplar (2)

Skrotal doppler ultrason yapıldı mı?

22 Ocak 2019 20:05
KC
Soru Sahibi

Merhaba hocam, Yaptirdim su sekilde; Pleksus panpiniformis venlerinde solda valsalva oncesi capi 2,3mm sonrasi cap 2,6mm reflu akim izlenmistir yazmaktadir. Deger verip cevapladiginiz icin tesekkrler

22 Ocak 2019 20:21

Varikosel Sperm DNA Hasarı ve infertilitw nedeni olmaktadır Ameliyatı çaredir *** *** **☎️Bilgi alabilirsiniz

22 Ocak 2019 20:24