gg
Soru Sahibi
1 Ocak 2018 16:57

Sivilceler

Öncellikle merrhabaaa. Ergenlik dönemimi bitirmeme 2 sene gibi bi süre kaldı şimdiye kadar yanaklarıma asla sivilce çıkmazdı şu 2 aydır sol yanağıma tek tük sivilce çıkıyo ama cıkmadan önce o bölge kaşınıyor ve kaşındıktan sonra sivilce cıktıgını görüyorum. Şunu da belirteyim ki yüzümdeki tüyleri bile almıyorum sivilce çıkar diye. Acaba bunun nedeni ne ola bilir?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar,ergenlik dönemindeki sivilcelerin sebebi bazı hormonal değişiklikler ve cilt düzeyindeki aşırı yağlanma.Günlük cilt temizliğinize özen göstermenizi ve eğer sivilceler iz bırakarak iyileşiyorlarsa bir dermatoloji uzmanına başvurmanızı tavsiye ederim.Sevgiler

8 Ocak 2018 11:14