UB
Soru Sahibi
7 Aralık 2020 21:16

Sırtta ve Göğüs hizasında nefes alırken batma ve gerilme kaynaklı acı

Merhaba Hocam, Şikayetim, 3 Aydır Derin nefes alırken sırtta sağ kürek kemiğinin altında ve sağ ön göğüs hizasında batma ve gerilme nedeniyle acı hissi. Şikayetlerim başladıktan bir süre sonra zona geçirdim. Röntgen, biyokimya, hemogram ve hormon sonuçları temiz. Ailede akciğer ca ve çocukken geçirilen astım geçmişi var. Muscoflex ve kas gevşetici aldığımda şikayetlerim 1-2 gün geçiyor Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz hocam?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Gürkan Ertuğrul
Göğüs Hastalıkları , Tüberküloz, Allerjik Hastalıklar

Sayın Uzuner, Yakınmalarınız kas spazmı gibi tarif ediyorsunuz. Bir göğüs hastalıkları muayenesi ve tetkikleri uygun olacaktır. Saygılarımla

9 Aralık 2020 14:33
UB
Soru Sahibi

Merhaba Hocam, Göğüs hast. uzmanına gittim hemogram, biyokimya ve hormon tekiklerim normal röntgen filminde de herhangi bir sorun göremediler. Sizce ne yapmalıyım. Kıymetli görüşlerinizi bekler sağlıklı günler dilerim Saygılarımla.

10 Aralık 2020 02:40
Uzm. Dr. Gürkan Ertuğrul
Göğüs Hastalıkları , Tüberküloz, Allerjik Hastalıklar

Sayın UZUNER, !0 gün süreyle düzenli kas gevşetici ve antienflamatuvar kullanın . Devam ediyorsa yakınmalarınız tekrar hekime başvurun Saygılarımla

10 Aralık 2020 12:01