oo
Soru Sahibi
22 Kasım 2021 14:45

Sırt ağrısı

Değerli hocam bir hususta sizin değerli görüşünüzü almak istedim yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Sayın hocam tam 1 ay önce başlayan sol meme üstünde böyle bıçak batması gibi ağrı başladı s omuz üstünden sırt kürek kemiğine kadar yayıldı ilk günler sırt ağrısı uykudan uyandırirdi sonra geçer gibi oldu ama ara ara yine olmaya başladı omuz üstünde kıkırdak olan boşluk gibi olan yere bastirdigimda ağrı hafifliyor acide akciğer tomogtafisi çektiler bisi çıkmadı reflüm var yıllardır alakası olabilir mi bilmiyorum aile hekimine gittim kalple alakalı olabilir dedi ama göğüs de baskı yanma nefes de sorunum yok bir kaç yıl önce boyun mr çektirmistim fıtık çıkmıştı kaç gündür rahatım bugün yine aynı sıkıntı başladı sırt bölgesine eşime baskı uygulayarak masaj yaptırdım ağrım kesildi rahatladım hocam size detaylı ca yazdım alanınız mi bilmiyorum ama düşüncenizi paylaşır ve hangi bölüme gitmek gerektiği ve hangi tetkikleri yaptırmam gerektiği konusunda yönlendirseniz çok mutlu olurum saygılarımı sunar teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Kalp ve akciğerlerde herhangi bir sıkıntı yoksa fibromyalji (yumuşak doku romatizması) olasılığını değerlendirmek ve tedaviyi o yönde düzenlemek lazım. Bir fizik tedavi uzmanı ile temas kurun.

26 Kasım 2021 09:16