ÖK
Soru Sahibi
29 Aralık 2017 13:51

Sinüs tromboz

Merhabalar hocam, oğlum 40 gunlukken enfeksiyon nedeniyle septik şok multi organ yetmezliği tanısı ile yoğun bakıma kaldırıldı, beyide kanama, ödem, ventrikullerde genişleme, nöbet, ven trombozu ve sinüs trombozumuz vardı, trombozlar için 6 ay clexane kullandık, şimdi aspirine basladik, oğlum 9 aylık, son mr da , solda tranvers sinuse ait akım sinyali alınmamıştır, sol sigmoid sinüs sağa gore daha dar olmakla birlikte patenttir,oksipital sinus açık ve patenttir, hastanın mr venografilerinin toplu degerlendirilmesinde mevcut olan sinüs rektus ve sagittal sinüs trombozlarinin açıldı görülmüştür, ayni seansta tromboze sol transvers sinusun regrese olup, varyasyonel olarak mevcut olan, oksipital sinusun açılarak bunu kompanse ettiği görülmüştür. Hocam oğlumun durumu nedir,ne yapmamız gerekiyor, onu kaybetmekten çok korkuyorum, lütfen bir yol gösterin. .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Kezban hanım, bu sorunuza ancak çocuğunuzu yakın zamanlarda muayene etmiş olan bir pediatrik nöroloji hocası cevap verebilir, bu film ancak klinik bulgular ışığında anlam taşır çünkü... Bol şanslar, iyi seneler...

29 Aralık 2017 17:52