KF
Soru Sahibi
27 Aralık 2018 23:44

Siklosporin

Hocam Siklosporin kortizon ilacından daha mı ağır bir ilaç bende minimal change rahatsızlığı var böbrekte şuan da da kortizon kullanıyorum tedavi olarak doktorum istersen Siklosporinde başlayabiliriz dedi kortizona göre daha mı ağır bir ilaç siklosporin beni aydınlata bilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

İlaçlara daha ağır ve hafif diye yaklaşmayın. Hepsinin kendine göre bir risk profili var. Minimal chang için kullanılan standart tedavilerden biri son tahlilde. Yüksek tansiyona ve böbrek fonksiyonlarına dikkat edilmesi ve bu parametrelerin izlenmesi lazım ilacı kullanırken

2 Ocak 2019 11:09