ef
Soru Sahibi
4 Ocak 2017 13:47

sezeryan sonrası normal doğum

merhaba! 2008'de ilk çocuğumu sezeryan doğurdum ve sezeryan sonrası normal doğum istiyorum. ssvd konusuna nasıl bakıyorsunuz?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Erdoğan Aslan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Uygun koşullar ve artmış risklerin tamamen anlaşılıp kabul edildiği durumlarda sıcak bakıyorum :)

4 Ocak 2017 18:11
ef
Soru Sahibi

Uygun koşullar ne olmalı peki? Bu konuda söylenen çok şey var. Ama sizin söyledikleriniz daha önemli benim için.

6 Ocak 2017 09:43
Doç. Dr. Erdoğan Aslan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

İlk ön koşul 24 sa anestezi uzmanının faaliyette olduğu bir hastahane. Iki doğum arası en az 2 yıl. Ki bunu karşılıyorsunuz sanırım. Ilk doğumda c/s endikasyonunun svd a izin verecek olması. Beklenen doğumda c/s endikasyonunun olmaması vb. Bu koşulları ve artmış riskleri sozi değerlendirip tekrar görüşmek daha uygun olacaktır.

18 Ocak 2017 09:27